Tuhaf ve komik isekai animeler...

Isekai, anime dünyasının en yaratıcı ve en yaygın türlerinden biri. Bununla birlikte içlerinden bazıları gerçekten de çok tuhaf olabiliyor. En çılgın isekai animeleri  "I was Reincarnated as a Hot Spring in an Alternate World, and I'm Way too Effective" (Isekai Onsen ni Tensei shita Ore no Kounou ga Tondemosugiru) gibi hafif romanlardan ya da mangaIardan çıkıyor. Sözünü ettiğimiz bu isekai anime, bir erkeğin kaplıcaya dönüşmesi hakkında. Ayrıca "Kemono Michi: Rise Up" komik isekai animeler de yok değil. Bu da başka bir dünyada pet shop açan bir güreşçiyle ilgili.

Gerçekten garip olarak adlandırılabilecek "Isekai Transporter" gibi isekai mangalar da var. Isekai Transporter, yeni dünyalarda reenkarne olması gereken insanları taşıyan bir kamyon şoförünü konu alan parodi manga. Daha bunlar gibi niceleri olduğu her gün yeni tuhaf isekai animeleri çıkmaya devam ediyor. Sizce aşağıdaki animelerden hangisi daha tuhaf?

(Bu liste Ranker'dan alınmıştır. Dolayısıyla, listenin sıralamasında, çevrildiği zamana göre değişiklik olabilir.)

Kaynak

1. Reborn as a Vending Machine, I Now Wander the Dungeon

Otomatik satış makinelerini takıntı hâline getirmiş bir adam, yere düşmesini önleme çalışırken bir tanesinin altında kalır. Uyandığında bir otomatik satış makinesidir. Nasıl bir dünyaya geldiğini görmek istemesine rağmen, bir makine olduğu için hareket edemez yahut konuşamaz. Ta ki Lammis adındaki bir maceracının onu sırtında taşıyarak dileğini gerçekleştirmeyi kabul etmesine kadar... 

2. I Was Reincarnated as a Hot Spring in an Alternate World, and I'm way too effective

Bir kaplıcayı ziyareti sırasında Atami Kusatsu bir kaza geçirir ve hayatını kaybeder. Yeniden dünyaya gelişinde ise bir insan değil, kaplıcadır. Her ne kadar bu durum can sıkıcıymış gibi görünse de buharlı suyunun iyileştirici etkisi birçok güzel kadını kaplıcaya çekmektedir.

3. Because I Reincarnated as a Succubus, I'll Squeeze Out Milk

Bir kaza sonrasında Riichi adındaki genç, "succubus" olarak gözlerini açar. Bir anda "İnsan yaşamının özü" ile hayatta kalabilen bir türe dönüşen Riichi, yeni kimliğini reddeder. Ama anlaşılan, Riichi inek sütü ile de hayatta kalabilmektedir. Ne var ki ortada hiç inek de yoktur. Yeniden doğuşunun arkasındaki insanlar, yükünü hafifletmek için ona süper güçlü bir inek teklif ederler.

Ecchi olmakla birlikte çok ama çok komik bir seridir.

4. The Ride-on King

Bu anime, bir kurgu ülke olan Brugia'nın başkanı Aleksandr Bruchinov hakkındadır. Aleksandr'ın amacı, mümkün olan her şeyi, atlardan makinelere kadar her şeyi "sürmek"tir. Fakat gerçek dünyada bu arzusunu tatmin edecek araç kalmayınca dikkatini farklı ve şaşırtıcı yaratıklarla dolu fantastik dünyaya verir. 

5. Dragon Ball: That Time I Got Reincarnated as Yamcha!

İnsanlara Dragon Ball'dan bir karakter olarak yeniden dünyaya gelme fırsatı sunulsa büyük olasılıkla çoğu kişi Yamcha'yı seçmez. Ama, "Dragon Ball: That Time I Got Reincarnated as Yamcha!"nın kahramanının başına gelen tam da bu. Bir kızın iç çamaşırına gizlice göz atmaya çalışırken bilincini kaybeder ve uyandığında en sevdiği serinin dünyasındadır. Yamcha'nın zavallı koşullarını yaşamamaya ve onun kaderini daha iyi yönde değiştirmeye karar verir.

6. Kemono Michi: Rise Up

2019 Sonbahar animelerinden biri olan "Kemono Michi: Rise Up", güçlü yaratıklarla savaşması için bir prenses tarafından başka bir dünyaya çağrılan bir güreşçi hakkında. Ama bir hayvansever olan kahraman bu fikre karşı çıkar ve gittiği dünyada bir pet shop açar.

7. Plus-Sized Elf

Plus-Sized Elf, aslında bir tersine isekai. Bir insanın başka bir dünyaya gitmesinden ziyade başka bir dünyadan varlığı dünyaya getiriyor. Ama tuhaf olan kısmı bu değil; tuhaf olan, onun gelmesinden sonra olanlar. Erufuda, onu getiren kapının şu hâliyle onu kabul etmemesinden dolayı dünyada sıkışıp kalmış bir elftir. Geri dönebilmesi için, dünyaya geldiği zamanki kilosuna ulaşması gerekmektedir. Tabii bunu söylemek, yapmaktan kolaydır, çünkü Erufuda abur cubur yemeyi çok sevmektedir. Masaj terapisti Naoe-kun'un yardımıyla kilo vermeye çalışmaktadır.

8. Do You Love Your Mom and Her Two-Hit Multi-Target Attacks?

"Do You Love Your Mom and Her Two-Hit Multi-Target Attacks?" bir 2020 yaz animesi. Masato, bir video oyunu dünyasına gönderilmek üzere seçilir. Ama bir aksaklık olur ve annesi de gelir. Dahası, ikili, bunu birbirlerini tanımak için bir fırsat olarak kullanmadıkları sürece yeni dünyalarında herhangi bir ilerleme kaydetmeyecektir. 

9. The Hero and His Elf Bride Open a Pizza Parlor in Another World

Kahraman, bir pizza teslimatı sırasında hayatını kaybettikten sonra başka bir dünyada uyanır ve kendisine bazı seçenekler sunulur. Bir büyücü, bir silahşör ya da dünyayı pizza ile kurtaran bir adam olabilir. O karar vermeden önce ilk iki seçenek başkaları tarafından kapılır ve bzim kahramanımıza bir pizza salonunu yönetmek kalır. Yanında ise Liria isminde iştah lordunun elf kızı vardır. Serinin iştah kabarttığını belirtelim. Başlamadan önce belki bir pizza sipariş etmek istersiniz.

10. So I'm A Spider, So What?

Bir patlama sonrasında bir grup genç hayatını kaybeder ve sonra hepsi gözlerini bir fantastik dünyada açar. Bir kısmı soylular ailesine katılır ya da özel güçler kazanırken Kumoko, bir örümceğe dönüşür. Şimdi besin zincirinin en altındadır, canavarlarla dolu bir zindanda hayatta kalma savaşı verir.

Bir kaplıcaya ya da bir satış makinesine dönüşmek kadar tuhaf olmasa da isekai türünü domine eden güç fantezilerinden uzak olması yönüyle epey farklı bir anime.

11. Regarding the Display of an Outrageous Skill Which Has Incredible Powers

Tsuyoshi Mukouda, bir çeşit görkemli kaderin aracılığıyla değil, bir kaza sonucu sihirli bir dünyaya gönderilir. Ona yardımı dokunacak herhangi bir sihirli gücü de yoktur. Tek bir şey hariç: Tsuyoshi "Net Supermarket" adı verilen bir gücü kullanabilir ve bu da ona, geldiği dünyadan yemek ısmarlamasına olanak sağlar. Bu manga ağırlıklı olarak yemek pişirmeye odaklanmaktadır ki bunun çok alışılmadık olduğunu söyleyemeyiz. Ama tabii ki özel bir güç olarak bir şeyleri online sipariş edebilmek kesinlikle alışılmadık. 

12. Reincarnation of White Bear: I Became the Legendary Guardian Deity of the Sacred Forest

Bu alışılmışın dışındaki isekai animenin ana kahramanı bir dağa tırmanırken hayatını kaybeder, daha sonra fantastik bir dünyada bir kutup ayısı olarak gözlerini açar. Şimdi onun deyimiyle  "Street Fighter'dan daha iyi" bir güce sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda normal bir kutup ayısının yaşadığı buz kütleleri yerine bir yapraklı ormanda yaşayarak hayatta kalmak zorundadır.

13. Kyou Kara Maou!

Yuri Shibuya, zorbalığa maruz kaldığı bir zamanda başı tuvalete ittirilir ve tuvaletin Ortaçağ Avrupası'nı anımsatan bir portala dönüşmesi sonucunda başka bir dünyaya taşınır. Bundan sonrası, sıradan bir insanın demon kral olmasının beklendiği sıradan bir isekai konusu olsa da kahramanın oraya geliş yolunun tuvalet olması eğlenceli bir yol.

14. The Devil Is a Part-Timer!

"The Devil Is a Part-Timer!" en popüler isekai animelerden biridir. Bunda animenin saçma konusunun da katkısı vardır. Tersine bir isekai olan animede, Devil ve onun iblis yardımcısı, hiçbir olağanüstü gücün yardımı olmadan günümüz Japonya'sında hayatta kalmaya çalışırlar. Hayatta kalmaya çalışırlar derken iş bulup bir fast food zincirinin anime versiyonunda çalışmaları demek istiyoruz.

15. That Time I Got Reincarnated as a Slime

İzlememiş olsalar bile "That Time I Got Reincarnated as a Slime", birçok animeseverin bildiği bir anime. Sonuç olarak da içeriği normalleştirilmiş olsa da bu onun saçma olmadığı anlamına gelmez.

Satoru Mikami, sokak ortasında bıçaklandıktan sonra bir slime olarak reenkarne olur ki bu fantastik dünyaların sunduğu yaratıklar arasında bile oldukça düşük seviyeli kalır. Türü gereği gösterişsiz olmasına rağmen son derece güçlüdür, çünkü başkalarının gücünü de absorbe edebilmektedir. . 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları