Anime evreninde adı geçen harika ötesi kılıçlara göz atmaya ne dersin?

Gizemli, geçmişi geniş yelpazeye sahip olan muhteşem kılıçları kim sevmez ki? Animelerin arasında harika hikaye barındıran harika görünüşlü kılıçlar, kılıç hastaları için vazgeçilmez bir sevdadır. Bir pazartesi sabahı, hafif rüzgarlı bir gün içerisinde ağaçların arasında yaprak seslerinin birbirine vurmasıyla birlikte yürür-  ehm, konumuzdan sapmayalım. Anime ararken detaylara dikkat eden grubun karakter ve kılıç seçiminde zorlandığını herkes genelde biliyor. Bu konuda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. En etkili, harika ve her şeyi tek bir kesik ile dilim dilim doğrayabilecek, dışarıdan bakıldığı zaman harika bir görünüşe sahip olan bir kılıç arayışında mısın? Arayışta olmasan bile konu ilgini çekmiş olabilir, kudretli ve gizemli geçmişe sahip olan kılıçlar okuyucuların ilgisini çekebilir. Belirtmem gereken bir şey var, unutmadan ekleyelim. Favori kılıcınız ya da anime karakteriniz bu listede olmayabilir, öneriniz varsa eğer kesinlikle yorumlarda belirtin. Eşsiz kılıçlar arasından harika olan beş kılıcı size listeledim efenim, iyi okumalar.


Zangetsu (Bleach) 

(斬月)

Zangetsu'nun çarpıcı tasarımı, yıkıcı gücü ve arkasındaki ilginç bilgilerle beraber toplandığında harika bir kılıca dönüşüyor. (kılıç, kelimenin tam anlamıyla Ichigo'nun en karanlık, en bastırılmış düşüncelerinden dövülmüştür.) Gerçekten harika duruyor, değil mi?


Ichigo vs. Renji First Fight - Byakuya Says Ichigo is Strong 「1080p」60FPS


Wado Ichimonji  (One Piece)

 (和道一文字.)

Zoro'nun seri boyunca değiştirmediği tek kılıç Wado Ichimonji adlı kılıçtır. Shusui ve diğer kılıçlarından çok daha derin bir anlamı taşıyor. Bu özelliği ise onu daha ilgi çekici kıldırıyor.


Tashigi save Zoro's Wado Ichimonji

https://www.youtube.com/watch?v=OK2gG0KHEOc

Sakabatō  (Rurouni Kenshin)

(Arai Shakkū tarafından dövülmüş son kılıçtır.)

Bir kılıcı havalı yapan birçok şey var. Yetenekleri, güçleri veya sadece görünüşleri olabilir. Ancak Sakabato, sembolik olarak düşünürsek eğer kullanıcının felsefesini ve ahlakını ne kadar mükemmel bir şekilde yansıttığını izleyicilere sunar. Bu durum, kılıcı harika bir konuma getirebilir.

Kenshin vs Shishio full fight


Dragon Slayer (Berserk)

(Kılıç denilemeyecek kadar büyüktü. Devasa, kalın, ağır ve fazlasıyla kaba. Gerçekten de, bir ham demir yığınıydı.)

Bir parçamın bunu kılıç sayma konusunda çelişkiye düştüğünü söyleyebilirim. Yanlış anlamayın, teknik olarak bu bir kılıçtır, kabzasında tuttuğunuz keskin kenarları olan bir metal parçasıdır. Şöyle ki, o kadar büyük, o kadar ağır ve sallandığında o kadar güçlü ki, sizi kesmeye başlamadan çok önce muhtemelen öldüğünüzü bile fark etmeyeceksiniz. He-heh.


Tessaiga (InuYusha)

(Tek vuruşta yüz kişiyi öldürdüğünü bilinen ölümcül, efsanevi bir kılıç.)

Tessaiga aynı anda yüz iblisi öldürebilecek kapasiteye sahiptir ve hatta Inuyasha tüm gücünü açığa çıkarabildiğinde, kılıca dokunmanız sizi cehenneme tek yönlü şekilde gönderebilir, dikkat etmekte fayda var.

InuYasha All Special Attacks

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları