Yemek deyince herkesin aklına farklı bir animeden karakter gelir. Benim de tabii ki aklıma luffy'den başkası gelmiyor. :)

1. Shokugeki no Souma (Food Wars! Shokugeki no Souma)

Shokugeki no Souma (Food Wars! Shokugeki no Souma)

Yukihira Souma'nın rüyalarını süsleyen şey çocukluktan beri çalıştığı aile lokantasının başına geçmek ve de aşçılık yetenekleriyle babasını solda sıfır bırakmaktır. Ne var ki babası ani bir kararla restoranı kapatır ve Souma'yı aşçılık yeteneklerini geliştirmesi için öğrencilerin sadece %10'unun mezun olduğu Tohtsuki Aşçılık Akademisi'ne gönderir. Tohtsuki'deki zorlu koşullara ayak uydurmaya çalışan Souma'yı büyük meydan okumalar beklemektedir.

2. Yume-iro Pâtissière (Dream-Colored Pastry Chef)

Yume-iro Pâtissière (Dream-Colored Pastry Chef)

Bu hikâye, bir pasta dükkânı açma hayâllerini gerçekleştirmek için bursla elit bir pastacılık okulu olan Fleurir'e giren Sayuri Haruno'nun etrafında döner. Burada birkaç büyüleyici erkekle tanışır.

3. Yakitate!! Japan (Freshly Baked!! Ja-pan!)

Yakitate!! Japan (Freshly Baked!! Ja-pan!)

Genç Azuma Kazuma'nın büyük bir hayali vardır: Japonya'ya özel ve Japonların seveceği ekmekler yaratmak. Küçüklüğünden beri kendi yarattığı envai çeşit ekmek ile ailesini ve çevresindekileri etkilemeyi başaran Azuma, sonunda Tokyo'ya gider ve Japonya'nın en büyük ekmek fırını zincirlerinden olan Pantasia'nın yeni yetenekler yarışmasına katılır. Hayatı bu yarışma ile değişecek ve her bölümde yaşadıkları ve edindiği dostlar ile hayalini gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşacaktır.

4. Toriko

Toriko

Yemeklerin, yemek lezzetlerinin ve yemeklere katılan malzemelerin çok önemli olduğu bir dünyada Bishoku-ya olarak bilinen, nadir bulunan bitkileri ve hayvanları bulmaya çalışan avcılar vardır. Toriko da bu avcılardan biridir. Sahip olduğu yemek bilgisiyle dünyada bilinen 300.000 yemek malzemesinin yaklaşık 6.000 tanesini keşfetmiştir. Bu bilgisiyle ve insan üstü gücüyle Toriko, hayatını nadir bulunan yemek malzemelerini aramakla geçirir. Toriko'nun en büyük amacı ise dünyada en nadir bulunan malzemeleri toplayıp bu malzemeleri kullanarak en lezzetli yiyeceği yapmaktır.

Toriko'nun 1. bölümü One Piece ile cross-over special olarak yayınlanmıştır.

5. Moyashimon

Moyashimon

Tadayasu Sawaki en iyi arkadaşı Kei ile birlikte ziraat üniversitesi birinci sınıfına başlamaktadır. Fakat Tadayasu’nun normal öğrencilerden ayrılan garip bir özelliği vardır. O, mikroorganizmaları herhangi bir alet kullanmadan çıplak gözle görebilmekte, hatta onlarla iletişim kurabilmektedir.

Tadayasu ve Kei, ilk olarak Profesör Itsuki ve bayan asistanı Haruka ile karşılaşır. Profesör aynı zamanda büyükbabasını tanıdığı Tadayasu’nun yeteneğinden haberdardır. Tadayasu, okulda tanıştığı diğer öğrenciler Hazuki, Kaoru ve Takuma ile birlikte profesörün tarım deneylerine katılırken bir yandan da yeteneğinin yardımıyla yeni okulunda, bakterilerle ilgili çeşitli maceralar yaşayacaktır.

6. Chuuka Ichiban! (Cooking Master Boy)

Chuuka Ichiban! (Cooking Master Boy)

7. Ben-To (Bento)

Ben-To (Bento)

Hikaye Satou adında fakir bir lise öğrencisi etrafında döner. Satou bir günde süpermarkete gider ve yarı fiyatına satışa Bento keşfeder. Bento'yu almak için ona uzanır ama bir anda bilinçsiz bir şekilde yere düşer. Ve böyle Saito'nun süpermarketti yarı fiyatına bento alma savaşı başlar.

8. Bartender

Bartender

Şef Kamishima, bir restoranın barının yenilenmesi için işe alınır ancak Kamishima barlardan nefret etmektedir. Ne barmenleri beğenir ne de restoranın dizaynının nasıl olacağına karar verebilir. Kamishima, kendisine yapılan bir öneri üzerine Eden Hall’a gider. Burada barmen Ryu Sasakura’ya düşüncelerinden, planlarından bahseder ama Ryu, bunlarla pek ilgilenmez. Kamishima, Ryu’ya geçmişinden ve neden barlardan nefret ettiğini anlatır. Bunun üzerine Ryu, ona sarhoşlara verilen su karıştırılmış viskiyi (Mizuwari) buz katarak verir. Kendisine Mizuwari verildiği için sinirlense de, içkiden bir yudum alınca nutku tutulur. Bu kadar basit bir içkinin nasıl bu kadar iyi olduğunu anlamaya çalışır.

Anime farklı insanların, Ryu' nun kokteylleri ile hayatlarında karşılaştığı bazı soruların cevaplarını bulmasını anlatıyor.

9. Ristorante Paradiso

Ristorante Paradiso

Hikâye; sayfiyeden gelen Nicoletta adlı kahramanımızın Roma'daki bir restoranı ziyaret edişini anlatır. Nicoletta, ailesi o küçükken boşandığı için anne tarafındaki büyükannesi ve büyükbabası tarafından yetiştirilmiştir. Yeniden evlenmeye çalışan annesi sonunda bunu başarmasına rağmen gene de Nicoletta'yı terk etmiştir. Ve Nicoletta'nın Roma'da ziyaret etmek üzere olduğu bu restoran, annesinin yeni eşine aittir...

10. Mister Ajikko

Mister Ajikko

11. Muteki Kanban Musume (Ramen Fighter Miki)

Muteki Kanban Musume (Ramen Fighter Miki)

Jun Sadogawa'nın Weekly Boys Champion'da yayınlanan, Mutekikanbanmusume Napamu adlı mangasından uyarlamadır.

Miki Onimaru, annesinin ramen restorantında çalışan bir ortaokul öğrecisidir. Aynı zamanda restorantın da poster kızıdır. İyi kalpli ve etrafındaki adaletsizliklere göz yumamayan, yardıma ihtiyacı olan herkese yardım elini uzatan Miki, ağzını açmadığı sürece gayet şirin görünmektedir. Aslında Miki; kavga etmeyi ve şiddeti seven, biraz hırçın ve kendi stili olan "Onimaru" dövüş tekniği ile insanların kıçına tekmeyi basan biridir. Ancak insanlar Miki'yi sevmektedir. Bu duruma uyuz olan fırıncıda çalışan Megumi Kanazumi, Miki'yi rakip olarak görmekte ve ikisi sürekli kapışmaktadır.

12. Cooking Papa

Cooking Papa

İdeal bir eş ve baba olan Araiwa için en büyük zevk, eşi ve çocukları için yemek yapmaktır. Onlara duygularını en iyi yemekleri ile ifade etmektedir ve yemek yapma konusunda da tam bir uzmandır. İş hayatında da oldukça başarılıdır. Çok büyük bir şirkette çalışmakta olan Araiwa, iş arkadaşları ve gelen müşterilerine sorunlarında yardımcı olmaktadır. İnsanlara, kendi aile sıcaklığını ve yemeklerinden örnekler vererek onların mutlu olmasını sağlamaya çalışmaktadır.

13. Koufuku Graffiti (Gourmet Girl Graffiti)

Koufuku Graffiti (Gourmet Girl Graffiti)

Seri, yalnız yaşayan ve yemek pişirmekten hoşlanan ortaokul öğrencisi olan Ryou’nun pişirdiği yemeklerle sayesinde yeni arkadaşlar kazanmasını konu edinmektedir.

14. Wakako-zake

Wakako-zake

26 yaşındaki Murasaki Wakako dışarda takılırken yalnız başına yemeyi ve içmeyi seven biridir. Özellikle de işteyken can sıkıcı durumlar olursa. Bu manga Wakako'nun dışarda tek başına yiyip içerken çeşitli yiyecek kombinasyonları bularak eğlendiği olaylar etrafında döner.

15. Bonjour♪Koiaji Pâtisserie (Bonjour♪Sweet Love Patisserie)

Bonjour♪Koiaji Pâtisserie (Bonjour♪Sweet Love Patisserie)

Bu hikâye, bir pasta dükkânı açma hayâllerini gerçekleştirmek için bursla elit bir pastacılık okulu olan Fleurir'e giren Sayuri Haruno'nun etrafında döner. Burada birkaç büyüleyici erkekle tanışır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları